„Loodusrikas Eesti“ külastab Eesti Põllumajanduse Aastanäitust

09.10.2022

Ebakindlus Euroopa ja maailma toidutootmises on põllumajandajad pannud otsima lahendusi, mis aitaksid kohalikul toidutootmisel ellu jääda. Üks lahendus on kasutada nutikalt viise, mida pakub ümbritsev keskkond.  Suur osa Eesti ja kogu Euroopa elurikkusest on seotud põllumajandusega. Lisaks tootmisele on need põllumajandusmaastikud võtmekohad suure hulga meie looduse ja seeläbi meie kõigi hea tervise säilimisele. Hea tervisega põld tähendab head elu meile kõigile. Praegused keerulised ajad pakuvad just võimalusi uute praktikate juurutamiseks.

Tartu Ülikool ootab põllumajandustootjaid osalema projektis „Loodusrikas Eesti“, et targalt ja tulemuslikult leida Eesti põllmajandusmaastikele sobivamaid praktikaid, millega toidutootja saaks enda kriisidele vastupidavust tõsta. 

Kasulik võimalus Eesti põllumajandajatele

Toidutootmise kvaliteet ja jätkusuutlikkus sõltuvad põlde ümbritsevast elurikkusest ja mulla tervisest. Mitmete putukaliikide, soontaimede ja lindude käekäik sõltub toidutootmise praktikatest. Selle kahepoolse mõju kasutamine Eesti põllumajandusmaastikes on talupojatarkus, mille rakendamine aitaks meie tootjaid veel sitkemalt vastu pidada. 

Põllumajandustootjad saavad enda huvist projektis kaasa lüüa SIIN

Loe lähemalt põllumajandus.ee

Vaata kõiki uudiseid
Tartu ÜlikoolLIFE IPNatura 2000LIFE EURegionaalarengu Fond